epilasyon yapımı, epilasyon yapılan bölgeler, epilasyon hangi bölgelere yapılır

Hangi Bölgelerde Epilasyon Yapılabilir?

Epilasyon yaptırma teknikleri gelişen teknoloji ile her geçen gün daha kolay yapılıyor. Örneğin acı hissetmemek için buz tekniğine sahip cihazlar kullanılmaktadır. Özellikle hassas ve ince derilerin olduğu bölgelerde bu yöntemle acı yaşanmasına izin verilmez. Ayrıca buz tekniği ile dar alanda değil geniş alanda tedavi olanağı sunulmaktadır. Çünkü acıyı hissetmeden cihazı daha rahat kullanıp tedaviyi daha hızlı ve kısa sürede sonlandırmak amaçlanıyor. Buz teknolojisi cihazın önünde yer alan bir başlıkla sağlandığı için herhangi bir ıslaklık yaşanması da mümkün değildir. Hatta bu teknikle seans süreleri de daha uzun zaman aralığına yayılabilmektedir. Epilasyon yapılan bölgeler bu sayede herhangi bir acı hissetmediği gibi kızarıklık ve kaşıntı da olmayacaktır.epilasyon yapımı, epilasyon yapılan bölgeler, epilasyon hangi bölgelere yapılır

Örneğin genital bölge lazer epilasyon uygulamalarının bu bölgeye ve hatta çocuk yapmaya zararı olduğu gibi yanlış bir inanış vardır. Oysaki sizin ciddi bir rahatsızlığınız yoksa o bölge için epilasyon yaptırma konusunda herhangi bir endişe taşımanıza gerek yok. Hatta genç kızlar ileriki yıllarda hamilelikleri boyunca bu temizliğin ve kıl aldırma sorunlarının olmamasının rahatlığını çok iyi anlayacaklar. Örneğin düzenli kıl aldırma kilolu bayanlar için de oldukça zordur. Bu uygulama dışarda güzellik merkezlerinde ağda bile sürekli çıkması gerçekten insana zahmet ve sıkıntı verir. Yüz başta olmak üzere lazer epilasyonunun insan sağlığı ve cildi üzerinde kalıcı bir hasarı söz konusu değildir.

Epilasyon yapılan bölgeler 24 saat koruma altına alınmalıdır. Özellikle kimyasal ürün sürmek, sabun ve su değdirmek 24 saat boyunca yasaktır. Ayrıca bu bölgeleri güneş ışınlarına karı korumak gerekir. Hatta epilasyona başlama tarihinizi kış veya bahar ayları olarak belirlerseniz tedavi daha kısa sürede tamamlanacaktır. Epilasyon sonrası her ciltte olabilecek bazı kaşıntı ve kızarıklıklar söz konusudur. Ancak bunlardan korkmanıza gerek yok. Birkaç gün içinde uzmanın size verdiği kremleri kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bazıları bu kadarını bile yaşamazlar. Eğer herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa mutlaka bu rahatsızlıkların iyileştiği zamanı beklemelisiniz. Bazı durumlarda gerekli tahlil ve tetkikleri yapmak gerekebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*