güncel lpg pompa fiyatları, lpg fiyatları ne kadar, lpg pompa fiyatları

LPG Fiyatları Ne Kadar?

Son yılların en çok kullanılan yakıt sistemi halini alan LPG birçok avantajı ile motorlu araç sahiplerinin gözdesi olmuştur. LPG pompa fiyatlarının benzin, dizel gibi yakıt türlerine göre daha ekonomik oluşu LPG sistemlerinin ve LPG yakıtının önemini arttırmıştır. Hem ekonomik oluşu hem de daha az yakıt ile daha çok yol alınmasını sağlaması LPG sistemlerini önemli hale getirmiştir. Sıralı LPG sistemleri ve karbüratörlü LPG sistemleri olmak üzere iki çeşit LPG sistemi bulunmaktadır. Karbüratörlü LPG sistemleri daha çok eski model araçların yakıt sistemlerine uygulanan LPG sistemleridir. Bu sistem benzinden biraz daha az yakıt harcamaktadır. Ancak az yakıt harcamasına rağmen sık sık sorun çıkarması sebebiyle karbüratörlü LPG sistemleri pek tercih edilmemektedir. Sıralı sistem LPG sistemleri ise karbüratörlü LPG sistemlerine göre daha gelişmiş ve dijitalleşmiş bir LPG sistemidir. Sıralı sistem LPG sistemlerinin bakımları bilgisayar vb. ekipmanlar ile dijital olarak kontrol edilebilmekte ve sorunsuz olarak çalışması sağlanabilmektedir. BU sebeple sıralı sitsem LPG sitemleri karbüratörlü LPG sistemleri ve dizel, benzin gibi yaktılar ile çalışan yakıt sistemlerine göre daha kullanışlıdır.güncel lpg pompa fiyatları, lpg fiyatları ne kadar, lpg pompa fiyatları

LPG sistemi takılacak bir aracın öncelikle bu sistemi taşıyıp taşıyamayacağına bakılmalıdır. Taşımaktan kasıt LPG sistemi takılacak aracın LPG sistemi ile uyumlu olarak çalışabilecek bir donanıma sahip olup olmadığıdır. Eğer yeterli seviyede olmayan bir araca LPG sistemi takılmak isteniyorsa bu işlem yapılmamalıdır. Çünkü ilerleyen aylarda ya da yıllarda araca takılan LPG sistemi düzgün çalışamayacaktır ve aracın kendi yakıt sistemini de bozacaktır. Bu ve bunun gibi durumların yaşanmaması için profesyonel bir LPG dönüşüm servisinden hizmet alınması gerekmektedir.

Aracınıza LPG sistemi taktırmak istiyorsanız bazı şeyleri göze almanız gerekmektedir. Örneğin; aracınızın daha az yük taşıyabileceğini ve daha yavaş hızda yol alabileceğini kabullenmeniz gerekmektedir. PLG yakıtı ucuzdur ancak bu iki sorunu vardır. Benzin ve dizel yakıta göre daha az gücün meydana gelmesini sağlayan LPG yük taşıma ve sürat yapmak isteyenler için pek uygun bir yakıt değildir. Zaten günümüzde LPG takılı araçların sadece kişisel binek araçlar olduğunu göz önüne alırsak LPG sistemlerinin nende sadece bu araçlara takıldığı ortaya çıkmaktadır. Her şeyin olduğu gibi LPG sistemlerinin de artısı ve eksileri vardır. Eğer bu artı ve eksilerini göze alabiliyorsanız içinde bulunduğumuz yıllar itibari ile yakıt türü olarak LPG en ideal yakıttır.

LPG sistemi üretimi ve satışı yapan birçok firma Türkiye’de mevcuttur. Atiker, Lovato, Aldesa, BRC, Landırenze, Mimgas, Vikars ve Zavoli gibi markalar Türkiye’de LPG sistemleri üretimi yapan ve montaj işlemi için yetkili servisler bulunduran firmalardır. Atiker ve Zavoli firmaları Türk televizyonlarında sıkça reklamları yapılan LPG firmalarıdır. Atiker, Zavoli ve yukarıda yer alan diğer tüm LPG firmaları ürettikleri LPG sistemleri ile kendilerine has dizaynlar oluşturmuşlardır. Her geçen gün üretimini yaptıkları LPG sistemlerinin geliştirilmesi için işlemler yapan bu LPG firmaları bu yakıttan elde edilebilecek en iyi verimi alabilmek için sistemlerini verim odaklı olarak geliştirmektedir. Birkaç yıl öncesine bakılacak olursa LPG sistemleri sorunlu yakıt sistemleri olarak anılıyorken günümüzde yapılan LPG sistemi geliştirmeleri ile güvenilir yakıt sistemi olarak anılmaya başlanmıştır. Geliştirilmiş olan LPG sistemlerinden yararlanabilmek için aracınıza uygun sistemi yaktırmak için yetkili bir LPG dönüşüm istasyonuna başvurabilirsiniz. Can güvenliğiniz ve mal güvenliğiniz için LPG dönüşüm işlemlerinizi mutlaka yetkili ve bu konuda uzman dönüşüm servislerine yaptırınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*