sanal tur nedir, sanal turun önemi nedir, oteller açısından sanal tur

Oteller İçin Sanal Turun Önemi

Birçok sektör gibi turizm sektörü de günümüzde hızlı bir gelişme göstermektedir. Ülkelere en fazla ekonomik gelir sağlayan sektörlerden biri olması nedeniyle turizm sektörüne, diğer ülkelerde olduğu gibi adeta bir turizm cenneti olan Türkiye’de de özel bir önem verilmektedir.sanal tur nedir, sanal turun önemi nedir, oteller açısından sanal tur

Turizm denilince birçoğumuzun ilk aklına gelen oteller olmaktadır. Turizm sektörü içerisinde önemli bir aktör olan otellerin en iyi şekilde tanıtılması, ülkemize gelecek turist sayısında artış sağlamakta, bu da turizm gelirlerinin artmasına neden olmaktadır.

Bugün otel tanıtımlarının en iyi ve en etkin yollarından birini, teknolojinin bize sunduğu en etkin pazarlama sunumu olan sanal tur oluşturmaktadır. Üç boyutlu sanal tur, genel olarak turizm açısından özel olarak ise oteller açısından gerçekten büyük önem taşımaktadır.  Gerek yurt dışında gerekse yurt içinde yaşayan birisi, sanki gezdiği yerdeymiş hissi veren sanal tur sayesinde ülkemizdeki otelleri, tarihi yerleri gezebilmekte, böylelikle içinde uyanan merakla ülkemize gelebilmektedir.

Sanal tur aracılığıyla misafirler, yüzlerce hatta binlerce kilometre uzaklıktan otelin lobisinden, konaklanacak odaya, saunasından yüzme havuzuna kadar tüm detayını inceleyebilmektedir. Böylece misafirlerin otelin içerisinde yaptığı sanal tur sayesinde kafalarında olabilecek pek çok soru işareti ortadan kalkmakta ve satın alma kararları kolaylaşmaktadır.Ayrıca bir defaya mahsus hazırlanan sanal tur sayesinde,  otelin web sitesinde yer almaya devam ettiği sürece ek bir maliyet ödemeden yeni rezervasyonlar sağlamak mümkün olmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*