doğal saç bakımı, saç bakımında doğal yöntemler, doğal yollarla saç bakımı

Saç Bakımında Doğal Yağlar

Sızma Zeytinyağı: Sızma zeytinyağı saç ile cilde faydası bilinen omega yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Özellikle niasin ve biotin gibi direk saç için önerilen B vitaminleri içerir. Zeytinyağının saça faydalarını şu şekilde sıralayalım; saç derisini nemlendirir ve yumuşatır, uçların kırılmasını önler, koparak dökülmeleri azaltır, saç köklerini güçlendirir ve yaşa bağlı saç dökülmesini yavaşlatmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı: Saçların sağlıklı uzaması için önerilen yağlar arasında yer alır. Oldukça yaygın olarak kullanılan Hindistan cevizi yağı aşırı kuru saç ile saç derisini nemlendirir, saça doğal parlaklık vererek yumuşatır, içerdiği vitamin ve minerallerle saçı besliyor. Saçınızı uzatmaya çalışıyorsanız Hindistan cevizi yağıyla bakım yaparak kırılmaları önlersiniz.doğal saç bakımı, saç bakımında doğal yöntemler, doğal yollarla saç bakımı

Aspir Yağı: Yalancı safran yağı olarak da bilinen aspir yağı saçı güçlendiren ve saç tellerini kalınlaştıran oleik asit içermektedir. Özellikle boyadan, denizden ve ya güneşten çok yıpranmış saçlar için önerilir. Düzenli olarak kullanıldığında saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini ve köklerin güçlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda saça hacim kazandırarak ve parlaklık vermektedir.

Argan Yağı: Diğer yağlara oranla elde edilmesi zahmetli olduğu için nispeten daha pahalı bir yağ olan argan yağı birçok saç bakım ürününde kullanılır. Saçın sağlıklı uzamasını desteklerken A vitamini ile çevresel faktörler nedeniyle yaşanan saç dökülmesini yavaşlatmaktadır. Yıpranmış saçlar için kullanılabilirsiniz.

Avokado Yağı: Avokado yağı çoğunlukla ipeksi saçlar elde etmek için kullanılır. Saçı ve saç derisini yumuşatarak saça parlaklık vermektedir. Diğer bir önemli faydası ise saç teline tutunarak saçları güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar.

Hintyağı: Çok iyi bir nemlendiricidir ve saçı yumuşatarak kolay şekil almasını sağlamaktadır. Omega 9 yağ asitleri bakımından zengin olan Hintyağı düzenli olarak kullanılırsa saç dökülmesini yavaşlar ve saçın parlak görünmesini sağlamaktadır.

Badem Yağı: Saç bakımından sık kullanılan yağlar arasında bulunan badem yağı cildi olduğu gibi saçları da yumuşatmaktadır. Badem yağıyla düzenli olarak saç derisine masaj yapmak saç köklerini güçlendirir, aşırı yağı alır ve özellikle saç derisini nemlendirerek saçların daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*