Şeffaf diş telinin kimler kullanabilir, kimler için şeffaf diş teli uygundur, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf Diş Telini Kimler Tercih Edebilir?

Dişler insan hayatında önemli yer tutmaktadır. Bazı kişiler inci gibi dişleri ile gurur duymaktadır. Zamanla dişlerde başlayan bozuklukların oluşması kişileri üzmektedir. Yetişkin insanların çoğunda diş problemleri yaşanırken diş hekimleri de insanlara yardım edebilmek için ilerleyen teknolojiden yararlanarak çareler bulmaktadır. Diş bozukluklarında sıkça rastlanan diş seyrekliği, çapraşık dişler ve dişlerde dengesiz çıkmalar olmaktadır. Diş bozukluklarında diş telleri problemin çözülmesinde en büyük yardımcı olmaktadır. Diş hekiminin yapmış olduğu muayene sonun da gereken diş teli hastaya uygulanmaktadır.  Hastalar diş tellerinin çeşitleri ve kullanılacak malzemenin bilincin de olmaktadır. Hastaya diş teli takılması gerekirken hastanın tercihleri arasında ilk olarak şeffaf diş teli gelmektedir.Şeffaf diş telinin kimler kullanabilir, kimler için şeffaf diş teli uygundur, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş telini seçmesindeki neden ise görünümde hoş ve estetik olmasıdır. Şeffaf diş teli seramik braketlerden elde edilmektedir. Seramik olduğu için insanın gülümsemesinde daha az dikkat çekmektedir. Şeffaf teller diş üzerine uygun olarak yerleştirilip arasından geçirilen bir bağlarla birbirine tutturulmaktadır. Diş renginde olan şeffaf teller ise görünümde insanların bakınca ortodonti tedavisi olduğu anlaşılamamaktadır. Gülme ve konuşma esnasında metal tel kullanan kişiler kendilerini rahat hissetmemektedir. Bu nedenle şeffaf diş teli diş yapısına ve rengine uygun olduğundan diş teli kullanıldığı zor anlaşılmaktadır. Şeffaf teller yetişkin ve çocuklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dişlerde oluşan bozuklukların giderilmesinde ilk tercih şeffaf tel olmaktadır. Diş tellerinin kullanılmasında belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaştan insana rahatlıkla diş teli uygulaması yapılabilmektedir. Şeffaf diş tellerinin tercihi de genel anlamda dişlerde oluşan görünümün hoş olması bakımından seçilmektedir. Bazı kişiler daimi insanlarla bir araya geldiğinden dolayı gülümseme ve konuşması esnasında diş telleri yokmuş gibi rahat gülmek ve konuşmak için şeffaf diş teli tercihini yapmaktadır. Çocuklarda 14-15 yaş arası diş teli uygulaması yapılatmadır. Çocuklar için renkli teller ilgi çekmekte ve günlük hayatında diş tellerinden rahatsı olmamaktadır.

Kısaca şeffaf diş tellerinin seçilmesinde yüz ifadesindeki görünüm insanlar için önem taşımaktadır. Günlük yaşantısında metal diş teli yerine normal diş renginde olan şeffaf diş teli tercih etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*