Ağız ve Diş Bakımı

Ağız ve diş bakımı
Ağız ve diş bakımı estetik açıdan büyük önem taşımaktadır.

Ağız sağlığı bozulan ve dişlerinde çürümeler meydana gelen kişiler yiyecekleri besinlerden en iyi tadı alamadıkları gibi besinleri öğütmede sorun yaşarlar. Konuşmalarında bazı seslerin çıkması konusunda sorun yaşarlar ve kaybettikleri dişlerinin yerine yeni yapay dişler geldiğinde estetik açıdan kötü bir görünüm meydana gelebilir. Bu nedenle sistemli bir şekilde ağız ve diş bakımına gerekli değeri vermeliyiz.

Ağız ve diş bakımında kişinin kendine düşen görev çok büyüktür. Ağız ve diş bakımı için gerekli zamanı ayırarak sistemli bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmelidir. Ülkemize çoğu insan dişlerinde meydana gelen ağrı ve ya çürüklerden sonra diş hekimine gitmektedir. Yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkelerinde diş hekimliği koruyucu bir rol alırken bizim Ülkemizde ise tedavi eden bir kurumdur. Yıl da en az iki kez diş hekimine giderek, ağız ve diş sağlığımızı güvence altına alabilir ve her hangi bir diş kaybının önüne geçebiliriz. Peki evde ne gibi önlemler almalıyız ?

Ağız ve diş bakımı nasıl olmalıdır :
Bu konuda karar vermek size düşmektedir. Diş fırçanızın baş kısmı kısa, orta uzunlukta ve düz olması bir de orta sertlikte naylon kıllardan oluşması gerekmektedir. Diş macununa gelecek olursak, iyi ya da kötü diş macunu diye ayırmak doğru değildir. Sizin için en iyi tat ve kokulu diş macunu hangisi ise, o en iyi diş macunudur. Ağız diş bakımı tam anlamıyla sizin insiyatifinize kalmıştır. Ayırdığınız zaman, düzenli ve sistemli diş fırçalamak sizin elinizdedir. Diş fırçaladıktan sonra, diş fırçasının erişemediği yerleri diş ipleri ile temizlemelisiniz. Tüm bu işlemlerin arından ise ağız gargarası yaparak oluşabilecek her sorunun önüne geçmiş oluyoruz.

Günde bir kez dişlerimizi fırçalayarak, sağlıklı dişleri ve sağlıklı gülüşleri garanti altına almış oluruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*