anne sütünü arttırma, anne sütü nasıl artar, emziren kadının sütünü arttırma

Anne Sütü için Neler Yapılmalı?

Bebeklerin özellikle de ilk altı aylarda anne sütünden başka bir şey yiyip içmemeleri gelişimleri açısından çok önem arz eder. Bu nedenle annenin ilk altı ayda bebeğine daima anne sütü vermesi gerekir. Bazı durumlarda annelerin elinde olmadan bebek anne sütünden daha erken vakitlerde ayrılabilir hatta bazı durumlarda doğduğu andan itibaren hazır mama yemeye başlamalarında sıkıntı yoktur. Bunun sebebi anne sütünün az gelmiş olmasıdır. Anne sütünün azalmaması ve hatta çoğalması için bazı şeyler yapılmalı bazı şeylerden de uzak durulmalısınız. Bunlardan en önemlisi her öğün yenilen yemekler olduğunu unutmayın.anne sütünü arttırma, anne sütü nasıl artar, emziren kadının sütünü arttırma

Sabah Kahvaltısında Anne Sütü için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Özellikle de sabah kahvaltısı yapmak anne için çok önemli bir konudur. Sabah kahvaltısı hiçbir şekilde atlanmaması gerekir. Şekerli olan besinler anne sütünü arttırmaktadır gibi bir inanış söz konusu vardır, aslında bu durum doğru olmamaktadır. Süt yapıyor diye sürekli şekerli besinler tüketmek ve ya içecekler içmek doğru olmaz. Şekerli yiyecek ile içecekler sağlıklı olan gıdaların emilimini engeller ve bu durumda süt azalmasına neden oluyor. Bu sebepten şekeri çok tüketmek anneler için de doğru bir davranış olmaz. Bunun yanı sıra bir adet kuru incir yemenin, 1 kaşık pekmez içmenin anne sütü için hiçbir zarar bulunmamakta aksine yararı bulunuyor. Bu yiyecekler demir deposu için oldukça önemlilerdir. Bunlar dışında da kahvaltılık yemek özellikle de yumurta tüketmek çok mühimdir.

Öğle ve ya Akşam Yemeklerinde Anne Sütü için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Öğle ve akşam yemeklerinde özellikle hazmı kolay yemeklerin tercih edilmesi gerekir. Tencere yemeklerinin yenmesine özen gösterilmesi anne sütü için oldukça önemlidir. Su oranı yüksek olan besinler tercih edilmeli, çünkü bu besinler çok daha fazla süt üretimine yardımcı oluyor. Her ne yenirse yenirsin en önemlisi kesinlikle öğün atlanmaması gerekir. Öğün atlanması durumunda ise süt azalır ve bu da bebeğin sağlıklı gelişimini olumsuz yönde etkiler. Uzak durulması ve ya yenilmemesi gereken besinler ise, kızartma gibi çok yağlı besinlerin tüketmeyiniz. Çok yağlı yemek yemek sütün azalmasına sebep olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*