Cep telefonu işletim sistemi, telefon işletim sistemleri, hangi işletim sistemi tercih edilmeli

Cep Telefonunda Hangi İşletim Sistemi Daha Kullanışlıdır?

Cep telefonlarımız yanımızdan ayırmadığımız bir parçamız haline geldi. Durum böyle olunca teknoloji de bir hayli ilerleyince ortaya akıllı telefonlar çıktı. Akıllı telefonların ortaya çıkması ile birlikte işletim sistemi tercihi söz konusu haline geldi. Apple markasının kendi ürünlerinde kullanmak üzere piyasaya sürdüğü İOS işletim sistemi ve Android işletim sistemi olmak üzere en çok kullanılan iki işletim sistemi varlığını korumaktadır.Cep telefonu işletim sistemi, telefon işletim sistemleri, hangi işletim sistemi tercih edilmeli

Apple ürünlerini seviyorsanız ve prestijli ürünler kullanmak istiyorsanız İOS işletim sistemine sahip cihazları satın almayı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sırf prestij sağlamak üzere ürün alacaksanız bu düşünceden vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bir elektronik cihazın çizeceği imajdan çok kullanışlı olması gerekmektedir. Her ne kadar havalı görünecek olsanız da işlevsel olmayan bir cihaz almak mantıksız bir tercih olacaktır. Bu İOS işletim sistemi mantıksız bir seçimdir demek de değildir. Ancak İOS işletim sistemi Android işletim sistemine göre biraz daha kapalı kutur. İOS sistem için üretilen oyun, uygulama vb. o kadar çok fazla yoktur. Eğer ben zaten bir sürü uygulama kurmam, telefonumla oyun da oynamayı sevmiyorum diyorsanız İOS işletim sistemini tercih edebilirsiniz.

Android işletim sistemi kullanımı açısından da kullanıcılarına tanıdığı özgürlük açısından da İOS işletim sistemine göre daha iyidir. Oyun oynamaktan zevk alan biriyseniz ve bunu telefonunuz ile yapmayı daha da seviyorsanız android bir cihaz satın alabilir ve ücretsiz olarak sunulan binlerce telefon oyunundan dilediğinizi indirip oynayabilirsiniz. Bunun yanı binlerce ücretsiz uygulamayı da yine google play üzerinden indirebilirsiniz.

İOS veya Android sistem arasında tercih yaparken kendi düşüncelerinize sadık kalın. Kullanım amacınızı iyi belirlerseniz ve buna göre işletim sistemi tercihinde bulunursanız daha iyi bir seçim yapmış olursunuz. Apple ürünlerinin prestij sağlıyor olması sizi yanıltmasın. Iphone satın alırken ödeyeceğiniz paraya çok daha kaliteli android cihazlar bulabilirsiniz. Hız vb. bakımından Iphone satın almak istiyorsanız haklısınız. Android cihazlara göre İOS cihazların sorun çıkartması riski çok daha düşüktür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*