fut saç ekimi, saç ekim fiyatları, fut saç ekim fiyatı

Fut Yöntemi ile Saç Ekimi Yapımı

FUT sözcüğü, bu metodun tıp literatüründeki adı olan Foliküler Ünite Transplantasyonu’nun (bir yerden alınıp başka bir yere ekilmesi) kısaltmasıdır. FUT yönteminde, foliküler üniteler iki kulak arasındaki saçlı deriden dar ve oval bir şerit halinde alınır. Bu işlem sonrasında saçların alındığı bölgede silik ve ince bir iz meydana gelir. Uzman bir hekim ve deneyimli bir kadronun teknolojik yenilikler doğrultusunda özenle çalışması sayesinde verici alanda oluşacak izin saçlarınız tarafından örtülerek kuaförünüzün bile zorlukla fark edeceği kadar gizlenmesi sağlanabilir.fut saç ekimi, saç ekim fiyatları, fut saç ekim fiyatı

FUE YÖNTEMİ

FUE sözcüğü, bu tekniğin tıbbi açılımı olan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (çıkarma, alma) ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Çünkü bu teknikte, nakledilecek kökler foliküler ünitelerin punch adı verilen özel tıbbi bir aletle donor (verici) bölgeden tek tek alınmasıyla elde edilmektedir. FUE tekniği, prensip olarak kökleri birer birer almaya dayalı olduğundan, vücuttaki diğer kılların da çıkarılarak kullanılmasına olanak sağlar. Köklerin teker teker alınması sayesinde FUE yönteminde saçların alındığı bölgede kesi izi kalmamaktadır. Ama FUE operasyonu FUT’a göre çok daha uzun sürmektedir.

Nakledilecek saç köklerini farklı metotlarla temin ederek birbirinden farklılaşan

FUE ve FUT teknikleri, köklerin yerleştirilmesi işleminde aynı yöntemi kullanırlar.

FUT ve FUE tekniklerinin farklarını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz:

FUT        FUE

Kökler ince bir deri şeridi şeklinde alınır.              Kökler tek tek alınır.

İnce bir iz bırakır.             Verici bölgede ancak mikroskopla görülebilen nokta izler bırakır.

Kökler topluca çıkarılırken zarar görmez.              100 kökün 10’ u alım esnasında zarar görebilir.

İki kulak arasında ciltte 10 gün boyunca hissizlik olur.     Hissizlik olmaz.

Bir seansda maksimum 7200 tel saç ekilebilir. Bir seansda maksimum 3000 tel saç ekilebilir.

Sadece baştaki saçlar ekim için kullanılabilir. Saç ve vücut kılları ekilebilir.

Foliküler üniteler mikroskobik ortamda hazırlanır. Foliküler üniteler mikroskobik yuvarlak kesilerle tek tek çıkarılır.

Sonuç çok doğaldır. Sonuç çok doğaldır.

Normal seans 3,5 saatte sonlanır. 7 saatte sonlanır. İki veya daha çok güne yayılarak verim arttırılabilir.

Operasyon öncesi saçların kesilmesi gerekmez.  Saçların tamamen kesilmesi gerekir. İyileşme süresi 7-10 gündür.      İyileşme süresi 7-10 gündür.

Dikişler 10 gün sonra alınır.         Dikiş yoktur.

6 aylık ara ile operasyon aynı başarı ile tekrarlanabilir.   Birkaç seans tekrarlanabilir. Müteakip seanslarda verici bölgedeki verimlilik seans sayısına doğru orantılı azalma gösterir.

Ekip işidir. Cerrah gerekir. Ekip işidir. Cerrah gerekmez.

Maliyeti Fue ye göre düşüktür. Maliyeti Fut operasyonundan yüksektir.

FUT & FUE SİMÜLASYONLARI

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Simülasyonu

Fue Simülasyon Videosu ancorahair tarafından Vimeo ‘da gösterime sunuldu.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) Simülasyonu

Fut Simülasyon Videosu from ancorahair tarafından Vimeo ‘da gösterime sunuldu.

KADINLARDA TEDAVİSİ

Kadınlarda saç dökülmesi, genetik yapıları itibariyle erkeklerde olduğu gibi başın belli bir bölgesiyle sınırlı değildir. Dökülme genellikle homojen şekilde saçların tamamında oluşur.

Bu dökülme yavaş bir seyir göstermekte, özellikle hamilelik ve menapoz dönemlerinde hızlanmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesine karşı doğru yöntemin tespiti için öncelikle gerçek nedenin ortaya çıkarılması ve bir saç analiziyle saçlı alanın yoğunluk tespitinin yapılması gerekmektedir.  Bu aşamalardan sonra ortaya çıkan veriler ışığında dökülmenin ameliyatla tedavi edilebilir olduğuna karar verilirse, soruna başarılı bir saç nakli ile de çözüm bulunabilir. Bölgesel küçük alanlı dökülmelerde saçsız derinin küçültülerek daraltılması, saçın daha yoğun hissedilmesi açısından uygulaması sıkça yapılan bir başka yöntemdir. Ama bir genelleme olarak itiraf etmek gerekir ki, cerrahi yöntemler maalesef kadınlarda erkeklerde olduğu kadar başarılı sonuçlar vermemektedir. Çünkü erkeklerin aksine kadınların saçlarının genetik olarak dökülmeyen bir verici bölgesi bulunmamaktadır. Ameliyattan yarar göremeyecek kadın tipi saç dökülmeleri için bizim önerimiz, HairPlus saçlandırma yöntemidir. Tıbbi müdahale gerektirmeyen HairPlus, cazibesi, doğallığı ve kullanım rahatlığı sayesinde günümüzde bayanlar için en doğru saçlandırma seçeneği haline gelmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*