güzellik hakkında bilinmesi gerekenler, güzelliğin 7 sırrı, güzellik sırları nelerdir

Güzellik Hakkında Bilinmeyen 7 Gerçek

Güzellik hakkında kulaktan kulağa yayılan bazı efsaneler vardır. Hepiniz bunların yanlış olduğunu düşünseniz de yapılan araştırmalar sonucunda doğru oldukları ortaya çıktı. İşte o efsaneler;

1- Saçınızı topuz ya da atkuyruğu yaptığınızda çok sıkarsanız saçlarınız dökülür ve kelleşmeye başlarsınız.

Saçınızın zamanla dökülmesini istemiyorsanız daha dağınık topuz modelleri tercih etmenizi öneririz.güzellik hakkında bilinmesi gerekenler, güzelliğin 7 sırrı, güzellik sırları nelerdir

2- Gözlerinizi ovuşturmak ya da makyajınızı sert silmek göz kenarlarında kırışıklığa sebep olur. Bunları nadiren yapıyorsanız korkmanıza gerek yok ama gün içinde devamlı göz ovuşturuyorsanız dikkat etmenizde fayda var.

3- Bazı yiyecekler ciltte akne oluşumuna sebep olur ya da mevcut akneleri daha kötü bir hale getirir. Sürekli kızartma,cips, çekirdek gibi yağlı yiyecekler tüketmek ya da çikolatalı tatlı yemek akne oluşumuna neden olur. Tabii bu durum cilde göre farklılık gösterebilir.

4- Parfümünüz için en uygun yer buzdolabıdır. Parfümler, doğru şekilde saklandığında yıllarca bozulmadan durabilir. Fakat yoğun sıcaklıkta parfümün içinde yağlar ve kimyasallar bozulur.

5- Dudak nemlendiriciler bağımlılık yapar.Bu tıbbi bir hastalık olmasa da dudaklarınızın nemlendiriciye bağımlı olması yaz-kış kurumasına neden olur. Bu yüzden çok acil olmayan durumlarda nemlendirici kullanmanızı önermiyoruz.

6- Saç spreyi makyajınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Evet yanlış duymadınız, eğer makyaj yaptıktan sonra yüzünüze saç spreyi sıkarsanız makyajınız adete yüzünüze mühürlenir ve uzun süre bozulmaz. Fakat bunu yapmak ister misiniz onu bilemiyoruz 🙂

7- Saç kremi saçınızı temizler. Eğer saçlarınız kuru ise banyoda sadece saç kremi kullanmanız yetiyor. Böylece daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. Tabii yağlı saçı olanlara kesinlikle önermiyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*