hamile cinselliği, hamilelik döneminde cinsel ilişki pozisyonları, hamilelerde seks yapma

Hamilelikte Cinsellik Nasıl Yaşanmalı?

Hamilelikte cinsellik tamamen kadının kendisine bağlı bir olaydır. Kimileri hamileliği cinsel ilişki de bir engel olarak görürken, kimilerinin de öz güveni tavan yapar. Hatta bu cinsel ilişkilerine de etkiler. Örneğin daha kolay orgazm olurlar. Birde bunun tam tersinin yaşandığı durumlar var ki; annenin bebeğinin kalp atışlarını hissetmesiyle cinsel ilişkiden soğuyabilir.

Hamileliğin ilk 3 ayı rahim ağzının açılması nedeniyle ilişki sırasında canının yanması gibi sorunlar da yaşanabilir. Ama genel olarak hamileliğin ilk 6 ayı kadınlarda cinsel istek olarak bir artma görüldüğü bilinmekte. Nedenine gelince kadının vücudundaki fizyolojik değişiklikler olabiliyor.hamile cinselliği, hamilelik döneminde cinsel ilişki pozisyonları, hamilelerde seks yapma

Örneğin kadının göğüslerinin büyümesi, vücudunun daha dolgunlaşması gibi. Kadın aynaya baktığında kendini çok daha çekici bulabiliyor. Bu da cinsel yaşamını daha aktif hale getirebiliyor, daha kolay orgazm olabiliyor. Peki, hamilelikte ilişki pozisyonları hangileridir? Kadınlar hangi pozisyonlarda kendilerini daha rahat hissedebilir. Gelin şimdi bunları konuşalım.

Hamilelikte ilişki pozisyonları

Öncelikle hamilelik öncesi aktif bir cinsel yaşamınız olması ve cinsel ilişki sırasında uyguladığınız pozisyonların bazıları hamilelikte sakıncalı olabilir. Bizde bundan yola çıkarak bu konuyu enine boyuna araştırdık. Özelikle hamileliğin ilerleyen yıllarında hangi farklı pozisyonlar denenmeli bu konuyu ele almak istedik.

Erken Doğum Ve Düşük Tehlikesi Olanlarda Cinsel İliş Pozisyonu

 Hamileliğin son aylarında çiftlerin yan yana ve arkadan duruş taktiği ile  vajinal giriş pozisyonu hamileliğin son dönemleri için ideal pozisyonlar arasında yer almaktadır.

Normal Hamilelik Sürecinde Cinsel İlişki Pozisyonu

Hamileliğin ilk 4. Ayı sonuna kadar hafta da 1 defa kadının üstte olduğu cinsel ilişki pozisyonları denenmelidir.

Hamileliğin 7. Ayının sonuna kadar, ayda 3 ya da 4 defa arkadan duruş tekniğinin hakim olduğu vajinal giriş pozisyonları uygulanabilir.

Hamileliğin 8. Ayının sonuna kadar hafta 2 defa kadının altta olduğu cinsel ilişki pozisyonları uygulanabilir.

Hamileliğin 9. Ayında cinsel ilişkiden mümkünse uzak durulmalıdır.

Son Olarak, hanımlar yazımında başında belirttiğim gibi hamilelik cinsel ilişkiye engel değildir. Hamilelikte dikkat edilmesi gereken 3. önemli kural vardır.

  1. Cinsel ilişki pozisyonlarının hamileliğin ilerleyen aylarına göre değiştirilmesi.
  2. Hamilelikte sizi zorlayıcı hareketler yapmamaya dikkat edilmeli
  3. Hamileliğin ilerleyen aylarında vajinaya parmak sokulmamalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*