İmplant işlemi, implant bakımı, Diş Hastaneleri

İmplant İstanbul’da Kimlere Yapılabilir?

İstanbul, implant işlemleri için neredeyse Avrupa’nın merkezi haline gelmiş durumdadır. Avrupa ülkelerine kıyasla, implant işlemleri Türkiye’de çok ucuzdur. Bu nedenle çoğu turist, implant için kendi ülkelerinde harcayacağı paranın daha azıyla İstanbul’a gelip hem implant taktırmakta ve hem de tatil yapmaktadır. Kullanılan implant zaten kendi ülkelerinde üretilmektedir. Diş hekimlerinin kalitesi ise Avrupa çapındaki meslektaşları ile yarışmaktadır. Dolayısıyla turistler için, bu kaçırılmayacak bir fırsattır. Dolayısıyla ülkemiz vatandaşları için de İstanbul implant taktırmak için en iyi tercihlerden biri olacaktır. İmplant işlemini yapan kurum sayısı bakımından, İstanbul’da neredeyse sonsuz sayıda seçim şansı vardır. He kurumun talep ettiği fiyatlar da değişkenlik gösterdiğinden, bu durum olumlu olarak hastaya sirayet etmektedir.

İmplant işlemi, implant bakımı, Diş Hastaneleriİmplant, İstanbul’da özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde uygulanabilir. Eskiye kıyasla, işlemi yapan yer sayısı azımsanmayacak kadar artmıştır. Yine SGK Diş Hastaneleri ile Üniversite Hastaneleri, implant işlemini rahatlıkla yapabilmektedir. Dolayısıyla geriye sadece tercih yapmak kalmaktadır. Tercih, kişinin implant ihtiyacı, maddi durumu ve gerekli operasyonun karmaşıklığına göre belirlenir. Zira operasyon ve anestezi gerektirmeyen yöntemlerle takılabilen bir implant’a ihtiyacınız varsa, işlem basit bir dişçi muayenehanesinde dahi yapılabilir. Çene kemiği içine yerleştirilen bir implant’a ihtiyacınız varsa, yukarıda belirttiğimiz kurumlardan birine müracaat etmeniz veya sevk edilmeniz gerekir. Maddi durum ise operasyonun bedeli ile ilgilidir. Zira normal şartlar altında implant işleminin bedeli, SGK tarafından ödenmemektedir. SGK sadece implant üzerine takılan protezi karşılamaktadır ki, bu da zaten pahalı değildir. Asıl pahalı olan, implant’ın kendisidir. Bu nedenle sonradan bir sürprizle karşılaşmamak için, uygulanacak işlemin size olan net bedelini önceden muhakkak öğrenmek gerekir.

Hâlihazırda Devlet tarafından halen lüks olarak görülen implant’lar aynı nedenle ödenmemektedirler. Oysa araştırmalar, uzun vadede implant’ların geleneksel protez yöntemlerine göre daha az masraflı olduğunu ortaya koymuştur zira implant bakımı diş fırçalamaktan ibarettir ve çok kolaydır. Geleneksel protez yöntemleri gibi özel solüsyonlar gerektirmediği gibi, damak ve ağız içinde başkaca rahatsızlıklara da neden olmaz. Geleneksel yöntemler gibi düzenli yenilenmeleri de gerekmez. Ancak yine de, kısa vadede bu anlayışın değişmesi beklenmemektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*