sosyal güvenlik hukuku eğitimi, iş hukuku eğitimi, sosyal güvenlik hukuku eğitiminin yararları

İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi nerelerden alınabilir?

İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi alınabilecek eğitim kurumları ülkemizde şu yerlerdir.

  • 4 yıllık lisans eğitimi veren kurumların hukuk fakültesi ve siyasal bilimler fakültelerinde bu bir ders konusudur ve ders olarak İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi yarım dönem işlenmektedir. Temel hukuksal kavramlar anlatılmaktadır. Ayrıca olayın hukuki boyutundan bahsedilmektedir. Yasal mevzuatlar da ders konusu içindedirsosyal güvenlik hukuku eğitimi, iş hukuku eğitimi, sosyal güvenlik hukuku eğitiminin yararları
  • Yine üniversitelerin bünyesinde hukuk ve siyasal olmasa da açmış olduğu sertifika programlarında bu konu işlenmektedir. Belli bir süre zarfında devam eden eğitimlerde iş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi konusunda uzman kişiler tarafından bu konu ile ilgili bilgi sahibi olması gerekenlere verilmektedir.
  • Bir başka kurum ise bu konularda çalışan özel eğitim kurumları ve dershanelerdir. Dershaneler bu konularda gerekli olan bu eğitimi (İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi ) Eğitim içeriği ve dersler, ders saatleri tamamen eğitimi veren kuruma göre değişmekle beraber, temel yeterlilikler işlenmektedir.
  • Bu eğitim yani iş ve sosyal güvenlik hukuk eğitimi Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası tarafından da istek olması durumunda açılabilen eğitim programlarındandır.
  • Sanayi ve Ticaret Odaları da üyelerinden istek olması durumunda ki yılsonlarında Sanayi ve Ticaret Odaları üyelerinden bir sonraki yıl için eğitim taleplerini sormaktadırlar. Buna göre talep gelmesi durumunda kendileri tarafından eğitim planına alınarak bu eğitimler( İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi )uzmanlar tarafından verdirilmektedir.
  • İŞKUR yani İş bulma kurumunun da bu tür eğitimler açtığı olabilmektedir. Yani İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi İŞKUR bünyesinde de gerçekleşebilmektedir.
  • Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim fakültesinde İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi verilmektedir.
  • Kimi okulların, özel kurumların ve üniversitelerin elektronik öğrenme yani e-öğrenme kapsamında İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi programları mevcuttur. Kendilerine verilen bir kullanıcı adı ve şifre ile belirlenen süre zarfında İş ve sosyal güvenlik hukuku eğitimi alınabilmektedir.

Görüleceği üzere alternatifler çoktur ve önemli olan sizin için en doğru olan eğitim kurumunu kendi gerçekliğiniz doğrultusunda belirleyip devam edebilmenizdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*