karın germe operasyonu, karın germe işlemi, karın germe operasyonu bilgileri

Karın Germe Operasyonuna Dair Önemli Bilgiler

Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatları karın bölgesinde yaşanan gevşeme, sarkma, çatlakların giderilmesi ve daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlayan bir estetik ameliyat yöntemidir. Hamilelik, birden fazla doğum yapılması, sık kilo alıp verme gibi durumların etkisiyle karın kasları ve derisinde deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu deformasyonlar ise sarkma ve gevşemelere neden olmaktadır. Yapılan karın estetiği uygulamaları ile bu sorunların üzerinden gelmek mümkündür. Karın germe operasyonuna dair bilinmesi gereken pek çok ayrıntı vardır.karın germe operasyonu, karın germe işlemi, karın germe operasyonu bilgileri

Daha sıkı ve düz bir karın için karın germe ameliyatları yardımcı olmaktadır. Bu işlemler sırasında aşırı yağ ve fazla deri alınmaktadır. Bazı durumlarda gevşeyen ve ayrılan kasların onarılması gerekebilmektedir. Bu işlemlerden sonra ise daha düz, gergin ve estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Karın Germe Operasyonları İçin Risk Var mıdır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi karın germe operasyonları için de az da olsa bir risk bulunmaktadır. Ancak işlem başarısı yüksektir. Karın germe operasyonuna dair bazı önlemler alınarak da bu ameliyatların başarısı artırılabilir. Kısa zaman içinde çocuk sahibi olmak isteyenler için bu ameliyatların ertelenmesi daha doğru olacaktır. Sigara kullanımı mevcutsa operasyondan sonra en iyi sonuçların alınması için sigara kullanımı bırakılmalıdır. Ayrıca aspirin gibi bazı ağrı kesici ilaçlar kanamaları artırabilmektedir. Bu nedenle ameliyattan birkaç hafta önce kesilmesi istenmektedir. Fiziksel muayeneler sayesinde bu ameliyat için uygun bir aday olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*