kişiye özel çorap seçimi, çorap seçimi yapımı, vücut yapısına göre çorap seçimi

Kişiye Ve Vücut Yapısına Özel Çorap Seçimi 

İnce Bacaklı Bayanlar İçin Çorap Tercihi Nasıl Olması Gerekir?

Bacaklarınız çok inceyse ve sizler bu durumdan rahatsızsanız eğer gösterişli, iri ve geniş motiflerle tasarlanmış çoraplar tam olarak size uygun çorap modellerdendir. Bu motifler gerek tüm dikkati bu geniş ve iri desenlere çekip bacaklarınızın ince yapısını perdeleyecek gerekse de illüzyon oluşturup bacaklarınızı uygun ölçülere yakın gösterir. Bacak yapınıza göre çorap seçmek ve tercih etmek bu anlamda önemli bir detayı ifade eder. Kalın çizgili, iri fitilli, değişik ve ya farklı desenlerde olan neşeli çorapları gönül rahatlığı ile tercih edilmelidir. Bu motifli çorap modellerini bulmanız da son derece basittir. Moda akımına uyumluluk gösterecek model alternatiflerini ilgili mağaza ve markalarda da bulmanız mümkündür.kişiye özel çorap seçimi, çorap seçimi yapımı, vücut yapısına göre çorap seçimi

Kalın ve ya Şişman Bacaklara Sahip Olan Bayanlar Hangi Modelleri Tercih Etmeli?

Eğer bacaklarınız fazla kilolar yüzünden ve ya yapısı itibariyle kalınsa, geniş ve iri desenli çorap modellerinden uzak durmanız yerinde bir karar olmaktadır. Bu modellerin yerine ufak, minik ve zarif desenli çorap modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede bacaklarınızın olduğundan daha kalın gözükmesini de engellersiniz. Bacak yapınıza göre çorap seçmek için dikkatli olmanız gerekir. Aksi takdirde son derece yanlış bir tarz oluşturabilir ve dışarıdan da hoş bir görüntü vermez.

Kısa Bacak Yapısı Olan Bayanların Çorap Tercihi

Bu konu neredeyse tüm bayanların merak ettiği ve ne yazık ki yanlış bilgiler doğrultusunda hata yaptığı bir konulardan biridir. Ancak sağlam ve doğru kaynakları değerlendirirseniz eğer işiniz son derece kolay olur. Öncelikle eğer kısa bir bacak yapınız varsa, enine değil boyuna çizgili olan çorap modellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Boyuna çizgili olan çoraplar bacak boyunuzun olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlar. Ancak enine çizgili çorap modellerinden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Enine çizgili olan çorap modelleri bacaklarınızın gerek kısa olduğu gerekse de kalın olduğu algısının oluşmasına neden olur. Bu nedenden dolayı kısa bir bacak yapısına sahipseniz eğer boyuna çizgili olan çorap modellerini tercih ederek kamufle etmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*