Lamina Diş Fiyatları Neden Birbirinden Farklıdır?

Lamina yöntemi kişinin görüntüsü açısından oldukça önemli bir bütünlük sağlamaktadır. Lamina diş kaplaması beyazlık ve görünüş açısından oluşturduğu görüntü ile çok büyük farklılık yaratır. Lamina yöntemini en fazla tercih eden kişilerin başında sigara içen kişiler gelir. Sigara bilindiği gibi diş sararmasına yol açar. Lamina kaplama ise bu sararmış dişleri doğal görüntülerine geri döndürecek şekilde tedavi eder.  Lamina diş fiyatları ise oldukça yüksektir. Ayrıca fiyatlar arasında büyük farklar meydana gelebilmektedir. Bu fiyat farklılıklarının çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenlerden en önemlisi ise kullanılan malzemeni kalitesi ve tedavi sürecinin uzunluğudur. Tedavi süreci hastanın diş yapısı ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda hastanın tedavi konusundaki hassasiyeti de oldukça önemlidir. Diş hekimi ve hasta arasında yakalanan uyum da aynı şekilde tedavi sürecini etkileyen faktörler arasında yerini almıştır.  Lamina diş fiyatları diş başına 300 TL ve 600 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Burada tedavinin yapıldığı il, ilçe, doktor gibi faktörler belirleyicidir. Fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği belirler fakat kimi zaman bu fiyatlara uyulmadığı görülür. Fiyatların tam listesine erişmek için Türk Diş Hekimleri Birliğinin resmi internet sayfasına ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada tüm tedavi fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde daha bilinçli olmuş olursunuz.

Lamina Diş Fiyatlarının Süreci

lüks bir tedavi, lüks bir tedavi, Lamina diş fiyatlarıLamina diş fiyatları ilk çıktığı zamanlarda daha yüksek fiyatlara sahipti. İlerleyen zamanlarda tercihlerin lamina dişlere kayması ile fiyatlarda belli bir oranda düşmeler meydana geldi. Ama şu anda bile fiyatların yüksek olduğu söylenebilir. Devletin Lamina diş kaplamayı kapsamı alanına almaması ve SGK’nin bu konuda sınırlı destek sağlayabilmesi ile laminanın lüks bir tedavi olduğu algısı yaratılmıştır. Bu algının yenilmesi için fiyatların belli bir oranda düşmesi gerekmektedir.

Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Lamina diş fiyatları konusuna araştırma yapmakta yarar vardır. Araştırma sonunda verim-fiyat oranı en yüksek olan diş hekimi tercihi ve ya hastane tercihi yapılması ekonomik açıdan kişi için önemlidir. Fakat diş sağlığı para ile karşılaştırılamaz. Görüntü ve sağlık açısından  vücudun en önemli bölümlerinden biri olan dişin tedavisi de bir o kadar önemlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*