meme büyütme ameliyatı yapımı, meme büyütme operasyonu

Lazer Destekli Meme Büyütme

Lazer destekli meme büyütme ameliyatıdan implant kullanılarak meme hacmi artırılırken aynı zamanda gögüslerde  mükemmel simetride  bir sonuç hastalara sunulmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Klasik Meme büyütme ameliyattı ile Lazer teknolojisi kullanılarak yapılan Meme büyütme ameliyatının farkı nedir?meme büyütme ameliyatı yapımı, meme büyütme operasyonu

Klasik yöntemde; implantların koyulacağı bir cep açılır. implantların koyulacağı bu ceplerin simetrik olmasına çalışılır, ancak bu esnada hayli kanama olur. Oysa Lazer cihazı ile yapılan operasyon kanamasız yapılır. Bilgisayar yazılımı sayesinde hata olmasına imkan vermeden implantların konulacağı cep simetrik açılır.Lazer cihazı kanamanın oluşmasına izin vermez ve hasta ameliyat sonrasını oldukça konforlu geçirir.Gögüslerdeki simetriden ötürü ameliyat oldukça başarılı sonuçlar verir.

2- İmplant gögüse hangi bölgeden uygulanıcaktır?

Superplast doktorları uygulamayı meme altından yapmayı önermektedir. Diğer bir uygulama meme başındandır. Lakin bu uygulama da meme başı kesilerek memenin bütünlüğü bozulduğu  için Superplast doktorları tarafından önerilmemektedirler. Superplast doktorları, hastanın çok zayıf oldugu durumlarda ise implantı kas altına koymaktadır.Hastanın kendi gögüsü bir miktar var olduğu durumlarda kas üstüne konulmasını öngörülür.İkisinin arası formdaki gögüslerde ise duel plan denilen bir kısmı kas altına,bir kısmı kas üstüne gelecek şekilde implant konmaktadırlar.

3- Kullanılan implant katı jel mi, sıvı jel midir?

Enjoy lifeplast katı jel implant kullanmaktadır.Kesinlikle sıvı jel implant kullanılmaz bu konuda ısrar eden hastalar başka merkezlere yönlendirilir. Katı jel implantlar amerikan sağlık örgütü FDA onaylıdır..Katı jel , implantın yapısının  katı sert olması değil, sadece implant kesildiginde bir şey akmaması demektir.

Göbek deliğinden ve koltuk altından serumlu implatlar konulur ancak görünüm katı implant kadar doğal olmaz.

Superplast Mentor ve Nagor marka implant kullanılır. Her ikiside katı jel implantlardır. Her iki firmada hayat boyu product replacement garantisi verimektedir. Nagor British-based firmadır. Mentor amerikan menşeilidir ve amerikan sağlık örgütü FDA onaylıdır.

4- Lazer destekli Meme büyütme ameliyatı sonrası iz kalıcakmı?

Yöntemin yapılışından kaynaklı, klasik ameliyata göre, laser teknolojisi kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatında çok daha küçük bir iz kalıcaktır. Klasik meme büyütme ameliyatında bile bu izler zamanla belibelirsiz hale gelir, Lazerle yapılan büyütme ameliyattında ise bu izler daha küçük olduğundan sonuç çok daha memnun edicidir.

5- Lazer destekli Meme büyütme ameliyatı güvenli mi?

Bu uygulamaların hepsi FDA onaylıdır, Amerikan sağlık servisinin (FDA) yapılmasına izin verdiği uygulamalar olmaktadır ve hiçbiri tarafımızdan geliştirilen prosedurler değildir. FDA koyduğu regulasyonlar sayesinde insan sağlıgını destekleyen ve koruyan bir kurumdur.

Hastanemizde kullanılan lazer cihazları herbiri kullanılacağı vücud bölümüne gore farklılık arz eder.Her bölge için farklı cihaz kullanılırken aynı zamanda her hasta için farklı başlık kullanılmaktadır.Bunun sterilizasyon için önemi büyüktür. Her bir hasta için özel olarak kullanılan her başlık, barkot sistemi sayesinde, cihazin üzerindeki yazılım ve dolayısı ile cihazın amerikadaki merkezi tarafından kontol edilir. Bu başlık aktive hale getilirdikten sonra kullanılsın veya kullanılmasın belli bir süre sonra of hale dönüşür.Kullanılan bu sistem oldukça maliyetlidir. Aynı zamanda hastaya verilen değer , sterilizosyona verilen önemin de ne kadar fazla olduğunun göstergesidir. Yine hastaya duyulan saygıdan ötürü bu cihazların her biri, her 2 yılda bir upgrade edilir.

6- Operasyondan kaç gün sonra iyileşir ve işe dönebilirim?

Klasik yöntemde yapılan Meme büyütme operasyonunda ameliyatta kullanılan yöntemden ve ameliyat sırasında olan kanamadan ötürü 1 ay olan iyileşme süresi, Superplast doktorlarının kullandıkları yüksek lazer teknolojisi sayesinde, 2 günde hastaların banyo yapabileceği hale düşürülmüştür. 3.günden sonra herhangi bir kontrol gerekmez.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*