Liposuction yapım süresi, Liposuction yapımı ne kadar sürüyor, Liposuction uygulama süresi

Liposuction Ameliyat Süresi

Yıllardır özellikle bölgesel yağlanmaları olan kişilerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olan liposuction ameliyatları temel anlamda vücutta kalıntı şeklinde birikmiş ve inatçı yağ dokularının alınması işlemidir. Liposuction ameliyatına karar verme aşamasında göze alınması ve dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Dikkat edilmesi gerekenler arasında operasyonu yapacak olan uzmanın mutlaka estetik cerrah olmasıdır. Geri kalan tüm uzmanlar ne eğitimi almış olurlarsa olsunlar operasyon için o kişilerin eline teslim olunmamalıdır. Bunun en önemli sebebi ise liposuction merkezlerinde ameliyat süresi ameliyatın büyüklüğüne ve durumuna göre 1,5 ile 5 saat arası olmasıdır. Bu bilgi ameliyatın ne kadar büyük bir operasyon olduğunu kanıtlamaya yetmektedir.Liposuction yapım süresi, Liposuction yapımı ne kadar sürüyor, Liposuction uygulama süresi

Ameliyat sonrası iyileşme süreci de genellikle 1 ay kadar sürmektedir. Buna ek olarak, ilk süreçte yaşanacak ağrı ve sızılar, oluşabilecek morluklar göz önüne alınarak ameliyat sürecine karar verilmelidir. Bunun yanı sıra, ameliyat dikişleri kendiliğinden kaybolmakla birlikte, 1 aylık süre boyunca sık sık doktor kontrolünden geçmek gerekmektedir. Gerek liposuction merkezlerinde ameliyat süresi gerekse iyileşme süreci iyice düşünülerek ameliyata karar verilmesi gerekir. Öte yandan, liposuction ameliyatı tek başına kilo verdirmeyi sağlayan bir işlem değildir. Aksine, vücuttan fazla kilolar atıldıkça belli bölgelerde kalan yağ birikintilerinin alınarak vücuda güzel ve sıkı görünümlü bir şekil vermeyi amaçlayan uygulama uzun yıllardır uzman doktorlar tarafından yapılan güvenli bir operasyondur.

Yaklaşık 1,5 ile 5 saat arası süren bu operasyonun büyük ameliyatlar kategorisinde incelendiği, bu nedenle yapacak olan uzmanın iyi seçilmesi gerektiği bilinmelidir. Ayrıca, ameliyat sonrası iyileşme süreci ortalama 1 ay sürmektedir. Ameliyat sonrası ilk dönemde yaşanacak ağrılar, sızılar ve morluklar gibi sıkıntılar ilk aşamada ameliyatı geçiren kişinin sıkıntılı bir süreç geçirmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra, liposuction merkezlerinin fiyatları içine ameliyat sonrası 1 ay süre boyunca sık sık yapılması gereken doktor kontrolleri de dahil edilmektedir. Bu kontrol muayeneleri için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca, liposuction ameliyatlarının iyi merkezlerde, güvenilir eller tarafından yapıldığında hiçbir riski yoktur. Buna ek olarak, yağ alınan bölgelerde bir daha eskisi gibi yağ kalıntıları gözlemlenmemektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*