Mastürbasyon yaparken yapılan hatalar, mastürbasyon sırasında yapılan hatalar, hatalı mastürbasyon yapma

Mastürbasyon Sırasında Yapılan Hatalar

Hem kadınlar hem de erkekler için cinsel yaşam önemlidir. Henüz yaşı küçük olduğu için veya partneri olmadığı için birçok kişi cinsel yaşamın gereği olan cinsel hazzı yaşamak üzere mastürbasyon yapmaya yönelir. Özellikle erkek çocukları ergenlik dönemlerine girdikleri günden itibaren mastürbasyon yapmaya başlarlar. Bazı kişiler mastürbasyon yaparken tam olarak doğru şekilde davranmazlar. Yapılan hatalar ilerleyen yıllarda cinsel anlamda sorun yaşanmasına sebep olabilir. Peki; yapılan hatalar nelerdir ve nasıl düzeltilebilir?Mastürbasyon yaparken yapılan hatalar, mastürbasyon sırasında yapılan hatalar, hatalı mastürbasyon yapma

Aceleci Davranmaktan Vazgeçilmeli

Özellikle erkek çocukları arasında yaygın olan bir şey vardır ki cinsel hayat açısından oldukça sıkıntılıdır. Birçok erkek çocuğu sırf hava atabilmek için “ben geçen gün 3 defa arka arkaya boşaldım” gibi cümleler kurabilmek için mastürbasyonu aceleye getirip çok kısa sürelerde boşalmaktadır. Yapılan bu davranış tamamıyla yanlıştır. Çünkü boşalmanın kısa sürede olanı değil uzun sürede olanı makbuldür. Normalde çok kısa sürelerde boşalan birisi ilerleyen cinsel hayatında erken boşalma sorunuyla karşı karşıya gelebileceği gibi partnerini de tatmin edemeyecektir. Birçok evliliğin bitme sebeplerinden bir tanesi cinselliğin tam anlamıyla yaşanamıyor olmasıdır. Cinsel doyuma ulaşamayan partner bu hazzı başkalarında aramaya kalkışırsa aldatma gibi sorunların gün yüzüne çıkması da olasıdır.

Ele Geçen Ne Varsa Mastürbasyon Aracı Olarak Kullanma

Hem erkekler hem de kadınlar açısından bu madde geçerlidir. Erkekler genelde şampuan, sabun vb. gibi kayganlaştırıcı özelliği olan ürünler ile mastürbasyon yaparken kadınlar da vajinalarına sokmak için ellerine geçen herhangi bir yuvarlak objeyi kullanmaktadır. Yapılan bu iki davranış da hatalıdır. Erkekler için kimyasal ürünler ile mastürbasyon yapma peniste yanmaya, tahrişe ve acıya sebep olabilmektedir. Kadınların mastürbasyon yapmak amacıyla vajinasına soktuğu şeyler de tahrişe, kızlık zarının bozulmasına, vajinanın yaralanmasına varıncaya kadar sorunlara sebep olabilmektedir.

Mastürbasyon İçin Kullanılabilecek Şeyler

Teknolojinin gelişmesi sonucunda cinsel hayat için de bazı ürünler ortaya koyulmuştur. Bu ürünler arasında yer alan yapay vajina ve realistik kadın mankenler erkeklerin mastürbasyon yapmak yerine kullanabilecekleri boşalma yöntemleridir. Yapay vajina ile ya da realistik manken ile cinsel ilişkiye girmek sıradan mastürbasyona göre daha fazla haz yaşatabilmektedir. Bayanlar için ise dildo, vibratör ve erkek manken ile realistik penis üretilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*