meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Meme Büyütme Ameliyatı

Estetik operasyonları artık günümüzde oldukça yaygın olarak gerçekleştirile operasyonlar arasında yer alıyor. Elbette ki hem cerrahi müdahale hem de ameliyatsız göğüs estetik işlemleri bulunurken, bu işlemler plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Genel olarak, meme büyütme operasyonu ameliyat ortamlarında gerçekleştirilirken, ortamın steril olmasına özen göstermek önemlidir.meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Ameliyat aşamaları nasıl olmalı?

İlk olarak, estetik operasyonun gerçekleştirileceği estetik merkezinin seçiminin iyi olması gerekiyor. Bunun yanı sıra merkezde hizmet veren kişilerin, uzmanlık unvanlarının olması, cerrah unvanlarına sahip olması dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisidir.

Kullanılan ekipmanlar da steril olması gerekirken, ameliyat ortamına oldukça dikkat etmekte fayda var. Peki, bunlardan başka olarak işlemler nasıl gerçekleştiriliyor.

 • Ameliyat işlemleri
  • Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmek ve sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek sonuçları gözlemleyebilmek üzere, ilk olarak tahliller yapılmalıdır. Tahlillerin yanı sıra ameliyat öncesi röntgen çekilmesi uygun görülebilir.
  • Ameliyat öncesi, genel anestezi uygulanarak, işlemlere başlanır.
  • Elbette ki tercih edilecek silikon protez daha önce doktor ile görüşerek seçilmiş olması gerekiyor. Silikon çeşitleri ise şöyledir.
 • Yuvarlak protez modeli
 • Damla yuvarlak protez modeli
  • Tercih edilecek olan silikon proteze göre, anestezi de tamamlanarak, gerekli yerlerden açılmalar sağlanır. Tıbbı işlemler gerçekleştirilerek, silikonlar yerlerine yerleştirilerek, dikiş işlemleri tamamlanır.
  • Elbette ki bu işlemler tamamen gözaltında yapılması gerekirken, sürekli tüm kontroller gözaltında tutulur.
 • Ameliyat sonrası

Kısaca, meme büyütme operasyonu öncesi ve süreç bu şekilde işlerken, elbette ki ameliyat sonrası hemen röntgen çekilerek, olası durumlarda ortaya çıkabilecek sonuçlar izlenmesi için yardımcı olabilir. Yine dikiş ve kesik izleri zamanla doktorlarınızın tavsiye ettiği kremler ve ilaçlar ile giderilirken, bazı hususlara dikkat etmekte de fayda bulunabilmektedir.

Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanımı önerilmez. Yine ameliyat sonrası da göğse dışardan gelebilecek büyük baskılar zarar verebilmektedir. Bunun yanı sıra cinsel hayatınızı doktorunuzun tavsiyesi ile bir haftalığına durdurmak zorunda kalabilirsiniz. Cinsel uyarı sayesinde göğüs etkilenerek değişime uğrayacağından, kasılmalar meydana gelebilir. Bunun için tüm uyarıları göz önünde bulundurmak sizlerin sağlığı için oldukça faydalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*