müsli diyetinin sırları, müsli diyeti nasıldır, müsli diyeti ile kilo verme

Müsli Diyetinin Mucizesi

Dünyada çapında hemen hemen herkes müsli diyetini kullanmaktadır. Müsli tahıl ürünleri öğütülüp tüketilebilir. Şekerli ve ya çikolatalı gıdalar normal kahvaltılık gevreklerinden daha sağlıklı gıdalardır. Çünkü müsli yaş ve ya kuru meyvelerin karışımıyla hazırlanır. Sağlıklı bir kahvaltılık seçeneği olan müsli daha çok kilo problemi olan kişiler tarafından tüketilir. Lezzetli ve besleyici olan bu gevrekler müsli diyeti olarak bilinen bir beslenme programında kullanılır.müsli diyetinin sırları, müsli diyeti nasıldır, müsli diyeti ile kilo verme

Müsli diyeti uygulanırken dikkat edilmesi gereken durumlar;

  • Öncelikle hazırlamış olduğumuz bir büyük kase müsli yaklaşık olarak 200 ile 250 kaloriye sahiptir. Besin değerini arttırmak için eklediğiniz meyveler, süt ya da yoğurt ile birlikte toplam 300-350 kalori olur. Bu sebeple tüketim miktarınızı kalori hesabı yaparak ayarlamanız gerekmektedir.
  • Müsli diyeti yapılırken kesinlikle bol sıvı ve su tüketmeniz tavsiye ediniz. Çünkü tahılların boşaltım sisteminde istenilen etkiyi göstermesi için bol sıvıya ihtiyacı bulunmaktadır. Tüketilen tahıllar sıvıyla daha kolay şişerek hacimleri artırır daha uzun bir süre tokluk hissi veriyor. Fakat mide hassasiyeti veya sindirim sistemi rahatsızlıkları olan için bol lifli besinleri uzun süre tüketmeleri sakıncalı olmaktadır. Bu kişileri bir diyetisyen gözetiminde müsli diyetini uygulamaları gerekir.
  • Müsli diyetine başlarken amacınız bölgesel olarak kilo verilmesi diyetinizi sporla desteklemeniz gerekmektedir. Çünkü yalnızca diyet programı uygulayarak bölgesel çapta kilo vermeniz mümkün olmaz. Gerek düzenli bir şekilde diyet yapmanız gerekse de sportif faaliyetleri arttırmanız daha başarılı sonuçlar almanızı kolaylaşır.
  • Müsli diyetine başlamadan öncelikle sağlık kontrolünden geçmenizde fayda var. Herkesin metabolizması farklı çalışır ve günlük kalori ihtiyacı yaşa, cinsiyete ve yaşam şartlarına göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bunları göz ününde bulundurmanız gerekiyor.
  • Çok hızlı ve ya şok diyet programlarında da uzak durmalısınız. Kısa sürede hızlı kilo kaybı vaat eden diyet programları ve ya tek tip beslenmeye ağırlık veren diyetler ileride büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşmanızı kolaylaştırmanız olasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*