nude makyajı nasıl yapılır, nude makyajı kimler yapabilir, nude makyajının önemli yönleri

Nude Makyaj Nedir?

Kadınlar için makyaj şu zamanlarda kurtarıcı haline gelmiş durumda. Kusurları kolaylıkla makyajla kapatmak mümkün hale geldi. Makyaj bu kadar önemli bir konumdayken makyaj trendleri de gün geçtikçe değişiyor. Son yılların en trend makyaj türü hiç şüphesiz ki nude makyaj. Anlamına gelecek olursak, oldukça doğal gözüken, doğal renklerle yapılan makyaj türü diyebiliriz. Genellikle şeftali yada bronz tonlarla yapılan bir makyaj türü. Günlük makyaj yapan kadınların sıkça kullandığı bir tür nude makyaj. Makyaj yapmamış gibi görünen ancak kusursuz bir cilt gösteren bir görüntü vaat ediyor kadınlara. Nude makyajın en önemli kuralı kesinlikle cildinize uygun tonları seçmeniz.nude makyajı nasıl yapılır, nude makyajı kimler yapabilir, nude makyajının önemli yönleri

10 Adımda Nude Makyaj Nasıl Yapılır? 

  • Nude makyaj yapacaksanız eğer, cildinizin mutlaka temiz ve pürüzsüz olması gereklidir. Bu sebeple cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir. Fondötenin cildinizde daha doğal durmasını istiyorsanız baz kullanmanız gereklidir
  • Cildinizi temizledikten sonra doğal tonlarda, cildinizle aynı tonda bir fondöten kullanın. Fondöteni iyice dağıtarak doğal bir görünüm elde etmelisiniz
  • Göz altlarınızdaki morluklardan şikayetçiyseniz cildinizden çok fazla açık olmamak sureti ile kapatıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Kapatıcıyı yalnızca kusurlu görünen bölgelerde kullanmalısınız.
  • Pudra nude makyaj için çok fazla tercih edilmemekte ancak eğer parlamalardan şikayetçiyseniz ve mat görünüm istiyorsanız cildinizle aynı tonda pudrayı az miktarda cildinize uygulamalısınız.
  • Far kullanımını doğal renklerden yana yapmalısınız. Şeftali tonları, toprak ya da açık kahve tonlarında bir far kullanarak doğal bir görünüm elde edin.
  • Göz makyajınızı tamamlamak için tek kat rimel kullanarak kirpiklerinizi dolgunlaştırın. Eğer isterseniz göz kalemi yardımıyla kirpik diplerine de dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Dudaklarınızda da şeftali tonları ya da açık kahve, isterseniz de pembemsi renkler kullanabilirsiniz. Dudak renginizden birkaç ton koyu renk kullanarak dudaklarınıza canlı bir görünüm kazandırın.
  • Allık kullanacak iseniz elmacık kemiklerinize uygulama yapmalısınız. Şeftali ya da pembemsi tonlarda allığı az miktarda uygulayınız.
  • Eğer kaşlarınızın seyrekliğinden şikayetçiyseniz kaş farı ile doğal olacak şekilde kaşlarınızı doldurunuz.
  • Makyajınız bittiğinde daha kalıcı olması için makyaj sabitleme spreyi kullanın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*