Ofiste Kadın, Hangi Giyim Tarzı İle Nasıl Şık Ve Dikkat Çekici Olur

Kadınların her zamanki şıklığı ofis ve işyerlerinde de sürmektedir. İş yerindeki konumu, yaptığı iş çeşidine göre kıyafet tarzını belirlemelidir. Özellikle önlük ya da herhangi bir üniforma giyilmesi gerekiyorsa bu iş kıyafetinin her zaman temiz ve ütülü olması gerekmektedir. Önlüğün yakasından, alt eteklerinden ve kol maşalarından kıyafetinin görüneceğini düşünerek buna uygun kıyafet tercih edilmelidir. Önlüğün rengine uyumlu kıyafet tercihi yapılmalı, ayakkabı ve çoraplarla ne kadar şık bir kadın olduğunu belli edebilir.ofiste kadın, ofiste kadın tarzı, ofiste şık olma tavsiyeleri

Resmi Kıyafetli İş Ortamlarında
Kariyerinin ve iş ortamının durumuna göre resmi kıyafet giyilmesi gereken bir iş yerinde kadın her zaman şık olmaya başarabilir. Takım elbise şeklinde kombinleri ustaca kullandığında oldukça zarif bir görünüm elde etmek mümkündür. Ceket modelleri beli ortaya çıkartan, kesimi bedene uygun şekilde seçilmiş bir ceket oldukça kadınsı duracaktır. İçe giyilen gömleklerin ceket rengiyle uyumlu, kontrast olması tercihe bağlıdır. İnce bir gömlek, açık renklerin kullanımı karşıdaki insanlara oldukça güven vericidir. Saç modellerini buna uygun şekilde belirleyen kadınların ofisin en şık kadını olduğu muhakkaktır. Kimi zaman kalem etek, mini veya derin yırtmaçlı uzun bir etekle oldukça şık görünmek mümkündür. Kalem etek kullanımı kesinlikle o günkü ceket seçimiyle bağlantılı olmalıdır. Ceketi çıkartma olanağı varsa uzun etek tercih edilmelidir. Ancak ceket altında uzun etek güzel görünmeyecektir.

Serbest Kıyafet Uygulaması
Çalışılan kuruluşun kıyafet serbestliği seçenekleri arttırmaktadır. Ancak kadınlar için en zoru da budur. Serbest kıyafetle de kadınsı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Öncelikle kıyafetler her zaman temiz olmalıdır. Tercih edilen renklerin ten ve yüz rengine uygunluğuna dikkat edilmeli. Dağınık, aşırı dekolte, aşırı kapalı tercih edilmemelidir. Zira iş ortaya çıkmalıdır. Kuruluş içerisinde aşırılık iş yapılmadığını dikkatin başka şeylere yöneldiğini gösterir. Bu durumlar genel olarak güvensiz bir ortam oluşturur.  Şık bir pantolon, üzerine mevsime göre seçilmiş bir kazak ve uyumlu bir kolye oldukça şık bir iş kadını görünümü kazandırmaktadır. Rahat bir topuklu ayakkabıyla işinin ehli bir kadın olduğu belirtilir. Rahat ve kullanışlı bir boyda etek, üzerine bele de oturan bir gömlek de şıklık yarışında doğru renk seçimiyle öne çıkartan seçimlerdendir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*