pratik makyaj teknikleri neler, makyaj tekniği nedir, makyaj yapımı teknikleri

Pratik Makyaj Teknikleri

Makyaj yapmak sizin için vazgeçilmezse hem doğal bir görünüm sağlamak hem de güzel görünmek için pratik makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

-Bütün yüzünüze fondöten sürmek yerine sivilcelerinizi ya da yüzünüzdeki lekeleri kapatıcı ile gizlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem cildinizin görüntüsü düzelecek hem de cildiniz havasız kalmayacaktır. Aynı şekilde göz altlarınıza da kapatıcı uygulayarak yorgun görüntünüzden kurtulmanız mümkün.pratik makyaj teknikleri neler, makyaj tekniği nedir, makyaj yapımı teknikleri

-Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz ve bu nedenle cildinizin parlamasından şikayetçiyseniz sizde pek çok kadın gibi transparan pudralardan faydalanabilirsiniz.

-Makyajda kontür uygulaması son zamanlarda çok moda oldu. Ancak vaktiniz kısıtlıysa kontür yerine allık sürmekle yetinmeniz cildinizin canlı görünmesini sağlayacaktır.

–Göz makyajının vazgeçilmezlerinden olan eyeliner gözlerin çok güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlasa da sürmesi biraz zahmetli olabiliyor. Eyeliner yerine göz kalemi sürmeniz de istediğiniz gibi görünmeniz için yeterli olacaktır. Dilerseniz sadece dolgunlaştırıcı özelliği olan bir rimel sürmeniz de yeterli.

-Gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak içinse tek yapmanız gereken beyaz bir göz kalemini göz pınarlarınıza ve göz altlarınıza sürmek olacaktır.

-Elmacık kemiklerinizin üstüne beyaz bir far sürmeniz cildinizin sağlıklı bir şekilde parlamasına katkıda bulunacaktır.

-Eğer yanınızda allık bulunmuyorsa sizde rujunuzu yanaklarınıza sürüp parmağınız yardımıyla dağıtmayı deneyin. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

-Çantanızda her zaman nude tonlarda bir ruj bulundurun. Bu tonlardaki rujlar tüm kıyafetlerinizle ve makyajınızla uyumlu olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*