saç ekimi önemi, saç ekimi yapımı, neden saç ekimi yapılmalı

Saç Dışında Ekilen yerler

Saç ekimi dışında günümüzde özelikle revaçta olan ekimlerin başında bıyık ekimi gelmektedir.Özelikle doguştan köse olan kişiler bu sayede gür ve kalın bıyıklara sahip olurlar.

Bir diger ragbet gören ekim ise favori ekimi ve kaş ekimi.Gerek bundada doguştan veya sonradan hastalıktan bu sorunla karşılaşan kişiler fue yöntemi sayesinde 1 saat gibi kısa bir sürede yeni favorilerine kavuşurlar.Tabiki süreç 1 saat de bitsede yeni favorilere kavuşmak en az 3-4 ayı almkatadır.saç ekimi önemi, saç ekimi yapımı, neden saç ekimi yapılmalı
Sakal ekimi bir diger çokca uygulanan yöntemlerdendir.Yalnız unutlammalı ki bu tür az alanlarda kesinlikle fut yöntemine ihtiyaç duyulmamktadır fue yöntemi ile çok kısa bir süreç içerisİnde sakal ekimi yazpılamkatadır.Önceden o kanalların yönü belirleniyor, ona göre yeni saçlar çıkıyor. Saç ekiminin dışında verilen hizmetler de vardır. Plastik cerrah olanların şöyle bir avantajı vardır. Hastalar sadece saç ekimi için gelmiyorlar. Saçlarını ektirmek için geldiğinde estetik burun ameliyatı yapılabiliyor. Yine erkeklerde jinekomasti dediğimiz göğüslerinde büyüme, yağlanma veya bel bölgesinde yağlanma olduğunda saç ekimine ayırdıkları süreyi aynı şekilde bu estetik ameliyatlara da ayırıp ikisi de halledilebiliyor. Hastaların böyle avantajları da oluyor. Hiç ekstra bir zaman ayırmadan, tekrar tekrar gelip gitmelerine gerek olmadan diğer problemler de çözülmüş oluyor.

Bir diğer avantaj da, günümüzde çok karşılaşıyoruz. Ailece estetik ameliyat olmaya geliyorlar. Eşi saç ekimi yaptırırken, bayan burun estetiği, meme estetiği, favori ekimi ve her türlü estetiği yaptırıp yine aynı süre içerisinde ailece gelip ameliyatlarını olup şehir dışına veya ülke dışına çıkabiliyorlar. Saç ekiminde ilerde neler olacak? Yani bu şuan kullanılan FUE yöntemi ilerleyerek yeni bir medifikasyona mı uğrayacak yoksa yeni bir teknik mi gelecek? FUE tekniğinde açıkçası ilerlemenin çok fazla değişmesi beklenmiyor. Çünkü artık kullanılan aletlerde son aşamaya gelindi. Bundan sonra beklenen esasen kök hücre çalışmalarına dayalı saç restorasyonu işlemi. Gümüzde saç ekimi fiyatları nın çok da cazip olması bu tür olayların sıklaşmasını saglamakatdır. Saç ektirme öncesi merkezlerde kesinlikle daha evvel saç ekimi yaptırmış olan kişilerin saç ekimi resimleri ni görün böylelikle önünüzü daha iyi görürsünüz.

Saç nakli operasyonu bu işlem bir süredir bir takım belli başlı merkezlerde yürütülmekte. Ve bununla alakalı bir takım haberler, spekülasyonlar bu tür konuşmalar duyuluyor. İnsanlar da acaba bu yöntemin ne durumda ne gibi bir aşamada olduğu üzerine merakta bulunuyor. Tabii ki biz bunu çok yakından takip ediyoruz. Saç kök hücresini elde etmek veya bunu uygulamak zor değil fakat burada önemli olan şu. Bu deneysel olarak yapılabilir. Ancak burada önemli olan başarı, verim ve sonuç. Yani böyle bir işlem dünya üzerinde onay almış dıurumda değil ve bunun onay alabilmesi için bir takım uluslar arası sağlık kuruluşları var ve bu onayın verilebilmesi için bu yapılan işlemde belli bir oranda başarının ve verimin aşılması gerekiyor. Şu an için uygulana fue yöntemi ve fut yöntemi yıllardır uygulanan en saglıklı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Henüz kök hücre çalışmalarında bu oran aşılamadı. Verim konusunda bir takım sıkıntılar var. Bunları da kısaca özetleyecek olur isek, ekilen saçın büyük bir kısmının çıkamaması, beklenen oranda çıkamaması. Yada ekilen saçın doğru yönde çıkamaması, az önce bahsettiğimiz gibi saç ekiminin yıllar içerisinde elde edilmiş kazanım nedir? Saçın doğallığıdır. Yani açısı yönü ve kalınlığıdır. Burada o ekilen saçın yönü ve açısı sıkıntıların olması artı saçın homojen bir şekilde yani ekilen bölgede dengeli bir şekilde çıkamıyor olması şuanda kök hücre ile yapılacak saç restorasyonlarında karşılaşılan sıkıntılardır, problemlerdir.

Saç kimi öncesi veya sonrası herkesse saçlarını güçlendirmek için saç mezoterapisi tavsiye ediyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*