saç rengi, saç rengini açma, saç rengi nasıl açılır

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saçlar kadınların vazgeçilmez bir noktasıdır. Onların bakımlı ve güzel olması için ellerinden geleni yapmaya hazırdırlar. Saçların insanı dahada güzel gösterdiği herkes tarafından kabul edilmiştir.

Saçların boyu, rengi ve şekli kadınlar için çok önemlidir. Koyu saçların rengini açmak boyalarla mümkündür. Ancak bu sağlık açısından faydalı olmadığı gibi bazı kadınlar tarafından da tercih edilmemektedir.

Saçların rengini doğal yönden açmak mümkün mü? Elbette mümkün. Üstelik yan etkisi olmadan tamamen doğal.saç rengi, saç rengini açma, saç rengi nasıl açılır

Peki Saç Rengini Açan Doğal Yöntemler Nelerdir?
Limon; Saçların nemli olması çok önemlidir. Nemli olmayan saça uygulandığı taktirde saçları kuru yapabilir. Bir kaç gün yıkanmamış saçlara uygulanmalıdır. Saçın yağıyla birlikte daha iyi bir sonuç verecektir.
Uygulanışı; Taze sıkılmış limon suyunu bir sprey şişesine koyun ve geri kalanını suyla doldurun. Saç diplerine gelmeyecek şekilde saçınıza püskürtün ve yarım saat güneş altında bekletin. Toplam iki saat sonra saçlarınızı durulayın. Limon püskürtmesi saç diplerinize gelirse eğer güneşe çıkmayın. Aksi taktirde kabarma meydana gelebilir.

Bal; Limon spreyi uygulamasıyla aynıdır. İster spreye bal ve su karıştırın, ister limon suyuyla birlikte balı karıştırın. Yada nemli bir saça balı direk sürün. Yarım saat veya bir saat güneş altında bekletip durulanmalıdır. Balı durulamak biraz güç olsa da saçlara dolgunluk, renk ve ışıltı katar.
Zeytin Yağı; Saçı besleyici özelliğiyle ün yapmış olan zeytin yağı saçın rengini açmaktadır.Bir altın rengi ışıltısı verir. Saçın uzunluğuna göre zeytin yağ sürülür, güneşte bekletilir ve durulanır.
Papatya Çayı; Bir miktar papatyayı suyun içerisinde rengi sarı oluncaya kadar kaynatın. Renginin turuncu olmamasına özen gösterin. Saçlar yıkandıktan sonra uygulanır ve güneşte beklenir. Güneşin altında taranarak kurutulmalıdır. Bu iki günde bir uygulanmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*