tesettür giyim nasıldır, tesettür giyim tarzına göre giyinmek, tesettürde giyim şekli

Tesettür Giyim Kıyafetleri ve Özellikleri

Giyim sektöründe her kesime hitap eden farklı modeller hazırlanmaktadır. Ancak genel olarak bakıldığında bir tarzı kullananlar için sunulan modellerde belli kalıplar yer alır. Bu anlamda tesettür giyim ürünlerinde de genel olarak uzun ve kapatıcı modellerin kullanılması esastır. Kapalı giyinmek isteyen bayanlar için uygun pek çok model aynı zamanda modaya uygun renkler ve tasarımlar içerebiliyor. Örneğin spor giyinmeyi seven tesettürlü bayanlar için uzun tunikler ve bol paça pantolon modelleri son derece kullanışlı kıyafetler arasında yer alır. Aynı zamanda geniş şal ve eşarp modelleri de kombin sırasında hem şık hem de kullanışlı aksesuarlar olabilmektedir. Bunu gibi pek çok kıyafet örnek verilebilir.tesettür giyim nasıldır, tesettür giyim tarzına göre giyinmek, tesettürde giyim şekli

Tesettür giyim modellerinde kullanılan tasarımların kapatıcı özellikte olması gerekir. gerek yazlık gerekse kışlık modeller transparan olmayan kumaşlarla ya da kapatıcı astarlarla desteklenir. Son zamanlarda moda olan şifon elbise modelleri kapalı bayanlar için eteğin uzunluğunda astarlar kullanılarak tasarlanabiliyor. Bunun dışında aynı şekilde gömlek modellerinde de daha kalın kumaşlar ya da astarlı tasarımlar tercih ediliyor. Bunun dışında çok şık kombin modelleri ve elbise modelleri kapalı bayanları bekliyor. Tesettür kullanan bayanlar da elbise modasını takip ederek günlük yaşamda ve özel davetlerde uzun elbise modelleri kullanmayı tercih ediyor. Abiye olarak tasarlanan uzun elbise modelleri şifon ya da tül kaplama etekler içerebildiği gibi günlük kombinlerde de şifon ve tül kaplama modeller kullanılabiliyor.

Şık bir kombin oluşturabilmek için sade bir tunik ve pantolon ikilisini tercih edebilirsiniz. ancak kıyafetinizi şık hale getirmek için stiletto ayakkabı modellerinden ve büyük portföy çanta modellerinden yararlanabilirsiniz. Tesettür giyim modellerinde öne çıkan ve sık kullanılan ürünlerden bir tanesi de kap ve pardesü modelleridir. Son zamanlarda hem enerjik görüntüsü ile hem de kullanışlı olması nedeni ile tercih edilen kap modelleri uygun fiyat aralıkları nedeni ile her bütçeden insanın da alabileceği kıyafetlerden bir tanesidir. Kapatıcı olması nedeni ile kullanılabilen kap modelleri kapalı bayanların mont ve ceket ihtiyacı için de son derece uygun olan kıyafetlerden bir tanesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*