Tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımında önemli noktalar, tırnak bakımında nelere dikkat edilmeli

Tırnak Bakımının önemi

Günlük hayatımızın koşuşturması içinde oldukça yıpranmakta olan tırnakların daha iyi görünmesi için kişilerin evde bile yapacağı birçok adım bulunur. Bu adımlar sayesinde daha bakımlı ve daha şık tırnaklara sahip olabilecek kadınlar için kuaför salonlarına çok fazla para dökmeye de gerek yoktur. Güzel şekillendirilmiş tırnaklar ve iyi nemlendirilmiş ellerle istenen mükemmel görüntüye ulaşabilmek mümkündür. Kolay kırılan tırnakları bulunan kişilerin evde tırnak bakımı yaparken kullanmaları gereken ilk ürün menekşe yağıdır. Menekşe yağını manikür suyu içerisine ekleyerek kullanabilecekleri gibi direkt tırnak üzerine sürerek de kullanabilecek olan kullanıcılar için hoş kokusu ve tırnak sertleştirici etkisiyle menekşe yağı oldukça etkili bir çözüm şeklidir. Tırnak üstleri soyulan kişiler içinse zeytinyağı bir numaralı bakım ürünü olduğunu belirtelim. Yine direkt tırnak üstlerine sürülebilecek olan zeytinyağını manikür suyuna ekleyerek kullanabilmek de mümkündür.Tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımında önemli noktalar, tırnak bakımında nelere dikkat edilmeli

Bir kadının ilk dikkat çeken yerlerinden biri olan ellerinin bakımlı görünmesi için öncelikle el üzerinde tüyler varsa bu tüyler alınmalıdır. Düzenli olarak yapılması gereken bu işlemin ağda ya da epilatör gibi kökten tüy alan yöntemlerle sonuçlandırılması önerilmektedir. Sonrasında ise özellikle kış aylarında sürekli nemlendirilerek el bakımı tamamlanabilmektedir. Fakat daha inatçı, kuru, çatlamış, egzaması olan ciltler için daha derinlemesine bakımlar yapılmalıdır. El için özel kullanılabilecek olan en güzel nem maskesi elleri hindistan cevizi yağı gibi doğal bir yağ ile yağlayıp daha sonra eldiven giyerek uyumaktır. Hindistan cevizi yağı yerine yoğun nemlendirme özelliği bulunan bir kremin de kullanılabileceği bu işlem için kullanılacak eldiven de dışarı sıvı geçirmeyecek herhangi bir eldiven olabilmektedir. Nemlendirme dışında tırnak etlerinin de temizlemesi oldukça önemli olduğundan kişilerin mutlaka evde manikür yapmaları önerilmektedir.

Güzel törpülenmiş tırnakların ilk olarak ellerin zeytinyağlı sıcak suda bekletilmesi gerekmektedir. Bu yumuşatma işlemi hem tırnak etlerinin rahat kesilebilmesi açısından hem de ellerin daha bakımlı görünmesi açısından evde manikür yapımı konusunda en önemli adımı ifade eder. Daha sonrasında kurulanarak ölü deriler bir manikür makası yardımıyla kesilebilmekte ve ya sert tahta çubuklar yardımıyla ileri geri hareketler yapılarak temizlenmelidir. Kesim işleminden korkanlar için kullanılabilecek olan geriye itme yöntemi de güzel işler çıkarılır. Törpüleme ve ya tırnak eti temizleme işlemi bittikten sonra ise oje sürümü ve nemlendirme işlemine geçilerek manikür yapımı tamamlanır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*