Tüp Bebek Tedavisi

Çocuk sahibi olmak istemenize rağmen erkek veya kadın kaynaklı kısırlık bunu engelleyebilir ve mutlu sona ulaşmak size mucize gibi görünebilir. Oysa bugün tıp mucizelere inanmadığı gibi kimsenin çocuk sahibi olamayacağına da inanmıyor. Bebek sahibi olabilmek için mucizelere ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey belki de tüp bebek!

Bu işlemin başarılı olabilmesi için çok titiz bir kontrol ve gelişmiş laboratuar teknolojisi kullanılır. Tüp bebek yöntemi sebebi belirli kısırlıklarda olduğu gibi, nedeni belirlenemeyen durumlarda da geçerli bir tedavidir. Kadını daha fazla yumurta üretmesi için uyaran ilaçlarından kullanılması ile birden fazla embriyo ile gebelik şansı artar. Tüp bebek yöntemiyle gebelik şansı % 30’lara kadar yükselmiş olup, tüm dünyada yıllardır en güvenli kısırlık tedavisi olarak uygulanmaktadır.

Kısırlık, gebe kalamama ve / veya gebeliği doğuma kadar taşıyamama olarak özetlenebilir. Tıbbın gelişim hızı, kısırlığın tanı ve tedavisi konularına da yansımıştır. Ülkemizde de, çocuk sahibi olmak isteyen fakat bu mutluluğa ulaşamayan çiftlerin sorunlarının çözümünde yardımcı merkezler en son teknolojiyi uygulamaktadır.
Yarım yüzyılı aşan geçmişi ile Türkiye’nin en eski özel kadın-doğum kliniği olma özelliğine, bir tüp bebek ünitesi kurarak en son yenilikleri izleme ve sunma becerisini de katmıştır.

Türkiye’de de, tüm dünyada olduğu gibi, evli çiftlerin yaklaşık -12’sinin karşı karşıya kaldığı kısırlık sorunu, @ yalnızca erkekten, @ yalnızca kadından, -15 her ikisinden kaynaklanan nedene bağlanmaktadır. Bazı olgularda ise bir tanıya varmak oldukça güç olmakta ve “açıklanamayan kısırlık” adı altında toplanmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*