zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum Diş Fiyatları

Diş tellerinde kaplama altında meral yerine insan sağlığı açısından kullanılan maddeye zirkonyum denir. Zirkonyumun yan etkisi yoktur. Kapamalarda kullanılan metalin sağlık açısından zararlı olduğu belirtilir. Aynı zamanda  alerjik reaksiyonlara da yol açabilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yeni arayışlara girilmiştir. Bu arayışlar sonucu zirkonyum bulunmuştur. Zirkonyum sadece sağlık açısında değil estetik açıdan da tercih edilmektedir. Zirkonyum kişilerdeki diş görünümü açısından daha doğaldır ve bu nedenle daha fazla tercih edilir.zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum diş fiyatları diğer kaplamalara oranla daha pahalıdır. Diş hekimleri de uygulanış açısından daha kolay olduğu için bu uygulamayı daha fazla tercih eder. Oldukça dayanıklı olan zirkonyum diş tedavisi gören kişiler tarafından da daha fazla tercih edilir.

Zirkonyum diş fiyatları ilk başlarda daha ucuzlaşmıştır fakat her şeye rağmen metal destekli kaplamalarla kıyaslandığı zaman daha yüksek fiyatlıdır. Bu yüksek fiyatın zirkonyumun laboratuar ortamında hazırlanmasından kaynaklanır. Aynı zamanda bilgisayara destekli ciharlar da kullanılmaktadır.

Zirkonyum diş fiyatları düşmesinden nedenlerinden bir diğeri de zirkonyum laboratuar sayıları artması ve zirkonyuma olan  talebin artmazdır. Arz-talep eğrisi zirkonyum fiyatlarını oldukça etkilemiştir. Fakat sağlık ve estetik açından daha olumlu sonuçlar doğurması ile fiyat düşünülmeksizin bu uygulama gerçekleştirebilir. Zirkonyum diş fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından oluşturulmuştur. Fiyatlara ulaşmak için Türk Diş Hekimler Birliğinin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu fiyatlar belirlenirken tedavinin uygulanacağı şehir, uygulama yapılacak dişin durumu gibi kıstaslar fiyatı belirler.

Zirkonyum diş fiyatları son belirlemelere göre 500-1000 TL arasında değişen bir ücrete tabi tutulur. Bu tek diş için ödenmesi gereken miktardır. Zirkonyumun sağlık bakımında bir zararı gözlemlenmemiştir. Metallerin doğurabileceği alerjik reaksiyonlar düşünüldüğü zaman zirkonyum daha fazla talep görür.  Zirkonyum ısısı yüksek ya düşük yiyeceklere karşı bir hassasiyet oluşturmaz. Çay kahve gibi tüketimler sonucu diş rengi değişmektedir. Fakat bu zirkonyum tedavisinde görülmez. Zirkonyum diş fiyatları bu bağlamda belirlenir. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için diş hekimlerinden bilgi alınabilir. İyi bir araştırma sonucu detaylı bilgilere ulaşılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*